FAQ o zakupie spółki z PFE

Jakim językiem mówimy?

Mówimy biegle po czesku, polsku i angielsku.

Co jest potrzebne do zakupu spółki ?

Do przepisania lub założenia spółki wymagana jest wizyta u notariusza w Czechach. Wspólnie znajdziemy termin, który będzie Ci odpowiadał. Przepisanie spółki przez notariusza odbywa się w języku polskim, dzięki czemu klient jest o wszystkim odpowiednio poinformowany.
Do przepisania swojej firmy potrzebujesz tylko dwóch rzeczy:
- dowód osobisty
- zaświadczenie o niekaralności (tłumaczenie na język czeski)

Jak długo trwa wpis do rejestru handlowego ?

Zmiana danych właściciela po przepisaniu przez notariusza wymaga czasu zwykle 1-2 dni. Otrzymasz e-mail od notariusza lub nasza firma sprawdzi rejestr handlowy. Po prostu w poniedziałek kupujesz firmę, a we wtorek wystawiasz fakturę lub podpisujesz umowę.

Czy firma ma konto bankowe ?

Tak, firma posiada konto bankowe w koronach czeskich w banku FIO. Aby przepisać konto bankowe, należy przyjść do dowolnego banku FIO w Republice Czeskiej. Przeniesienie rachunku bankowego może nastąpić dopiero po rejestracji w rejestrze handlowym. Można jednak oczywiście założyć konto w każdym innym banku, nawet w polskim. Przepisanie rachunku w tym samym dniu co wizyta u notariusza jest po prostu niemożliwe.

Jaki jest kapitał zakładowy spółki ?

Kapitał zakładowy spółki jest inny niż każdej spółki i jest już w pełni opłacony, więc gdy kupujesz spółkę kapitał zakładowy jest już w pełni opłacony. Zazwyczaj kapitał zakładowy wynosi około 10 000 CZK. Zgodnie z prawem czeskim minimalny kapitał zakładowy wynosi 1 CZK.

Czy jest możliwość przepisania firmy bez przyjazdu do Czech ?

Przepisanie firmy jest w Czechach możliwe bez wizyty u notariusza. Proces ten odbywa się poprzez przesłanie niezbędnych dokumentów, które zostaną zweryfikowane przez notariusza w Polsce. Następnie umówimy się na spotkanie z notariuszem i przepiszemy dla Ciebie firmę. Nasza firma preferuje jednak przepisanie firmy osobiście.

Czy spółka jest podatnikiem VAT EU ?

W Polsce istnieje europejski lub polski podatnik VAT. W Republice Czeskiej obowiązuje tylko VAT europejski (VAT EU).